Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Eduardo and Monica

Eduardo and Monica

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Offering

The Offering

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Proof of Love

Proof of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry