Sort by

Brittany has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Plague

Black Plague

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hold Your Breath

Hold Your Breath

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Edit this entry  
26
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Against the Night

Against the Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valentine

Valentine

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★
Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry