Brittany has logged 182 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mermaid: Lake of the Dead

The Mermaid: Lake of the Dead

2018
×
Edit this entry  
28
Exit Humanity

Exit Humanity

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Presence

Christmas Presence

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hole

The Hole

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scrawl

Scrawl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry