Brittany has logged 18 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Exeter

Exeter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Resident

The Resident

2011
×
★½
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry