• Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN HAWAII]

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

  • The VelociPastor

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★