nicole has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry