• Don't Look Up

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★½