RSS feed for Vance
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Christmas Jars

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Alien: Specimen

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captive State

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Alien: Night Shift

    ★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Kitbull

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Agatha and the Truth of Murder

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★