RSS feed for Vance

Vance has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Cold Blue

The Cold Blue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sintel

Sintel

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry