RSS feed for vandri
  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★½

  • 18 Presents

    ★★★★

  • Most Likely to Murder

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • The Room

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Mirage

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • When Angels Sleep

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Feels

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • You Get Me

  • Get Out

    ★★★★★

  • O Vendedor de Sonhos

    ★★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Teenage Cocktail

    ★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★½

  • Lovesong

    ★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Margarita with a Straw

    ½

  • Maleficent

    ★★★★★

  • The Way He Looks

    ★★½

  • The Firefly

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★★★

  • We Bought a Zoo

    ★★★★★

  • The Music Never Stopped

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Elena Undone

    ★★★★

  • Room in Rome

    ★★★

  • Remember Me

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★½

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • I Can't Think Straight

    ★★★★½

  • Changeling

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★