RSS feed for vandri
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
O Vendedor de Sonhos

O Vendedor de Sonhos

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
18 Presents

18 Presents

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Music Never Stopped

The Music Never Stopped

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
You Get Me

You Get Me

2017
×
Edit this entry  
12
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Margarita with a Straw

Margarita with a Straw

2014
×
½
Edit this entry  
30
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry