• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Uncharted

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Art of Return

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Despite Everything

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Becoming Astrid

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Holy Camp!

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★★★

  • Marvel's The Defenders

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Stroke of Luck

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Kiki, Love to Love

    ★★

  • The Night Manager

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Spanish Affair 2

  • Spectre

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • High-Rise

    ★★★

  • I Saw the Light

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • The Bronze

    ★★★★

  • The Red Tent

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Spanish Affair

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★