• Pistol

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • We Children from Bahnhof Zoo

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Wet and Soppy

    ★★★★★

  • I May Destroy You

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Get Duked!

    ★★★★½

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • The Festival

    ★★

  • The Trader

  • Runt

  • I, Tonya

    ★★★★

  • My Generation