Vanessa has logged 334 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Edit this entry  
17
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Fingers

Fingers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring

Spring

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Battery

The Battery

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Profound Desires of the Gods

Profound Desires of the Gods

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Up Among the Stars

Up Among the Stars

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
After Last Season

After Last Season

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Stoic

Stoic

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Adam Chaplin

Adam Chaplin

2011
×
★½
Edit this entry  
12
A Sun

A Sun

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry