• Red Notice

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Cemetery Junction

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Splice

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Knowing

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★

  • Constantine

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • Spirited Away

  • Fight Club

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Jawbreaker

    ★★★½

  • She's All That

    ★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★