Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coven

Coven

2000
×
Edit this entry  
09
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratty

Ratty

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Godland

Godland

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry