Sort by

Noah has logged 297 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bubble

Bubble

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
09
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Retirement

Retirement

2013
×
Edit this entry  
03
The Ethereal Melancholy of Seeing Horses in the Cold

The Ethereal Melancholy of Seeing Horses in the Cold

2012
×
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Structure of Crystal

The Structure of Crystal

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Grow

Things Grow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Edit this entry  
22
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★½
Edit this entry  
18
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contrast

Contrast

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry