Sort by

Noah has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aloha

Aloha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry