Sort by

Noah has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chlorine

Chlorine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
PURE CINEMA

PURE CINEMA

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satantango

Satantango

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read prior review Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Times

Three Times

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Michael Shannon Reads the Insane Delta Gamma Sorority Letter

Michael Shannon Reads the Insane Delta Gamma Sorority Letter

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry