RSS feed for Dinch
  • The Old Guard

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ½

  • Nocturnal

    ★★★★

  • Heart

    ★★

  • Make Up

    ★★★★

  • Rose Plays Julie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Calm with Horses

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Moffie

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The House of Us

    ★★★

  • Don't Look Down

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Instinct

    ★★★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Ask Any Buddy

    ★★★

  • The Whalebone Box

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • End of the Century

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Pink Wall

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • A Dog Barking at the Moon

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★