Sort by

Christopher has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
New Mischief by Emil

New Mischief by Emil

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Emil and the Piglet

Emil and the Piglet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Number 37

Number 37

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★
Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Cherry Blossoms & Demons

Cherry Blossoms & Demons

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Blue Girl

Dark Blue Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★½
Edit this entry  
11
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cherry Blossoms

Cherry Blossoms

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry