Christopher has logged 14 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Orca

Orca

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
Edit this entry  
01
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
Edit this entry  
01
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
01
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry