Christopher has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Next Door

Next Door

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jolt

Jolt

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Rush

Rush

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry