Christopher has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon: Happy Birthday to You!

Pokémon: Happy Birthday to You!

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry