• Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Das Kapital

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Ethos

  • Fractured

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Normal People

  • Kala azar

  • The Way We Are

  • You've Got Murder

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Nimic

  • The Lion King

  • La Belle Indifference

  • Anima

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • La Belle Époque

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • And Then We Danced

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Avarya

  • Pain and Glory

  • A Tale of Three Sisters

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★★

  • Penis Haritası

  • Bırakmadılar Yaşayayım

  • The Insiders

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Blue

  • Beautiful Boy

  • Never Look Away

  • Roma

  • Dört Köşeli Üçgen

  • The Wild Pear Tree

  • Burning

  • Shoplifters

  • Climax

  • The Image Book

  • Border

  • Cold War

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Period. End of Sentence.

  • Dovlatov

  • 303

  • Mortal World

  • Butterflies

  • Hereditary

  • The Trader

  • Fauve

  • Arif V 216

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • In the Family

  • The Bookshop

  • Yaşar Kemal Efsanesi

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • I, Tonya

  • The Legend of the Ugly King

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • More

  • Loving Vincent

  • Loveless