Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Amateur

Amateur

1994
×
½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Milk

Milk

1998
×
Edit this entry  
04
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Under the Sand

Under the Sand

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Das Kapital

Das Kapital

2021
×
Edit this entry  
28
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Hideaway (Le refuge)

Hideaway (Le refuge)

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★
Edit this entry  
14
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★
Edit this entry  
07
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kala azar

Kala azar

2020
×
Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
26
Ashes

Ashes

2012
×
Edit this entry  
24
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
23
An Affair of Love

An Affair of Love

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
Edit this entry  
21
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
Edit this entry  
21
Summer Vacation

Summer Vacation

2012
×
Edit this entry  
20
Virgin Mountain

Virgin Mountain

2015
×
Edit this entry  
20
White Turnips Make It Hard to Sleep

White Turnips Make It Hard to Sleep

2011
×
Edit this entry