Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Yab Yum

Yab Yum

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Feast

Feast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Edge of Daybreak

The Edge of Daybreak

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Destello Bravío

Destello Bravío

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Influenza

Influenza

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
29
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kuso

Kuso

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Midori

Midori

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Life

Life

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Amor

Amor

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sacred Water

Sacred Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
NOBU

NOBU

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
War of Art

War of Art

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Remix: Hip Hop x Fashion

The Remix: Hip Hop x Fashion

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★★½
Edit this entry