Sort by

vanz has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Calvaire

Calvaire

2004
×
★½
Edit this entry  
12
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Macabre

Macabre

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
03
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry