Sort by

vanz has logged 24 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Woman in the Septic Tank 2: #ForeverIsNotEnough

The Woman in the Septic Tank 2: #ForeverIsNotEnough

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seven Sundays

Seven Sundays

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
It Takes a Man and a Woman

It Takes a Man and a Woman

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
My Big Love

My Big Love

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Second Chances

Second Chances

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love Is Blind

Love Is Blind

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paano Na Kaya

Paano Na Kaya

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Unexpectedly Yours

Unexpectedly Yours

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Saving Sally

Saving Sally

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bes and the Beshies

Bes and the Beshies

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★½
Edit this entry  
04
Seven Sundays

Seven Sundays

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Edit this entry