• Caught in the Rain

  • K.G.F: Chapter 2

  • Pada

    ★★★★

  • Dhuin

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Uncharted

  • Kapil Sharma: I'm Not Done Yet

  • Five Frames and one fine evening we went to tell a story

  • Bro Daddy

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • 83

    ★★½

  • To Home

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Scent of Earth

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Southside

  • Kurup

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Meenakshi Sundareshwar

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • Doctor

    ★½

  • Aahar

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • That Thing Out There

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • #Home

  • Shershaah

  • Kuruthi

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ½

  • Malik

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Ray

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

  • Karnan

    ★★★★

  • Nayattu

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Irul

    ½

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • Aanum Pennum

    ★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Kala

    ★★

  • Cement Sambhar

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Roohi

  • a poem from my life/

  • The Girl on the Train

    ½

  • Cherry

    ½

  • Joyful Mystery

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ½

  • Churuli

    ★★★

  • Pilots