Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry