Sort by

Tais Nøhr has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
That Time of Year

That Time of Year

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry