Sort by

Tais Nøhr has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★½
Edit this entry  
18
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★½
Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry