Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½