Sort by

Sameer has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anon

Anon

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry