Sort by

luana del rey has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of The Rain

The Silence of The Rain

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shakira In Concert: El Dorado World Tour

Shakira In Concert: El Dorado World Tour

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lower City

Lower City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carnaval

Carnaval

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Assignment

The Assignment

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Seamstress

The Seamstress

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry