• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • On My Mind

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

    ★★★★★

  • Feedback

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Please Hold

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Take and Run

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Dress

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • The Long Goodbye

  • Emma.

    ★★★½

  • The Pale Horse

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Dracula

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Son of a Rich

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Saria

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★