Sort by

Tatiana has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Poms

Poms

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Major Grom: Plague Doctor

Major Grom: Plague Doctor

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Second Chance

A Second Chance

2011
×
½
Edit this entry  
25
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Feedback

Feedback

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bolshoi

Bolshoi

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Waking Ned

Waking Ned

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sex and Death 101

Sex and Death 101

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry