• A Perfect Pairing

    ★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Umma

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Christmas at Castle Hart

    ★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A California Christmas

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★½

  • After We Collided

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Jai Mummy Di

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½