• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Doctor Sleep

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Slender Man

    ½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Coco

  • It

  • This Beautiful Fantastic

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Hush

  • Zootopia

  • Inside Out

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Babadook

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

    ★★★★

  • Evil Dead

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Hunger Games

  • Tangled

    ★★★★

  • Insidious

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Despicable Me

  • Whip It

  • Up

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • I Am Legend

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Cars

  • The Descent

  • The Incredibles

  • Shutter

  • Mean Girls

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Elf

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Finding Nemo

  • 28 Days Later

  • Ju-on: The Grudge

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Titanic

  • The Craft

  • Trainspotting

  • Se7en

  • The Shawshank Redemption

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Edward Scissorhands

  • Home Alone

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★

  • The Omen

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★