• Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Polar

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Like Father

    ★★

  • Father of the Year

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • The First Purge

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Mute

    ★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • When We First Met

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Blessed Madness

    ★★

  • Day of the Dead: Bloodline

  • The Post

    ★★★

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Fullmetal Alchemist

    ★★

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Voyeur

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Affreux et méchants

    ★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • It

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Leatherface

    ★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Who the Fuck is That Guy?: The Fabulous Journey of Michael Alago

    ★★★