• Jersey

    ★★★

  • Mother, Who Will Weave Now?

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★½

  • RRR

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • 83

    ★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Wandering

    ★★★½

  • Discards

    ★★★★

  • On Memory

    ★★★★★

  • Sooryavanshi

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • History of Ha

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Bones

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Shershaah

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★½

  • Capitu and the Chapter

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Ashes to Idols

    ★★★★

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Introduction

    ★★½

  • earthearthearth

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Writing with Fire

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • One Second

    ★★★½

  • Funny Boy

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★½

  • Chhalaang

    ★★

  • Laxmii

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Game of Shifting Mirrors

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • On Paradise Road

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enfant Terrible

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • True Mothers

    ★★★★