Sort by
  • M3GAN

    ★★★

  • Violent Night

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Men

    ★★★★

  • Randy Rhoads: Reflections of a Guitar Icon

    ★★★★

  • Cypress Hill: Insane in the Brain

    ★★★★

  • Dio: Dreamers Never Die

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Pez Outlaw

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Nothing Compares

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • TINA

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • In Search of Darkness: Part II

  • My Octopus Teacher

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½