Alicia has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slice

Slice

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hysteria: The Def Leppard Story

Hysteria: The Def Leppard Story

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry