Sort by

Vegasboy1848 has logged 615 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love Bug

The Love Bug

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Herbie Goes Bananas

Herbie Goes Bananas

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Herbie Goes to Monte Carlo

Herbie Goes to Monte Carlo

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Herbie Rides Again

Herbie Rides Again

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mata Hari, Agent H21

Mata Hari, Agent H21

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eiffel

Eiffel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Delicious

Delicious

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Double Trouble

Double Trouble

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Party

The Party

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry