Sort by

Buddy has logged 217 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lazer Team 2

Lazer Team 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry