Sort by

Buddy has logged 386 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
★★
Edit this entry  
30
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Skywatch

Skywatch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cave

The Cave

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Lost and Found

Lost and Found

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Edit this entry