Sort by

Buddy has logged 35 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
½
Edit this entry  
25
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★½
Edit this entry  
13
Little

Little

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Edit this entry