Sort by

Buddy has logged 303 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carnifex

Carnifex

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Monolith

Monolith

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ribspreader

Ribspreader

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Survival of Kindness

The Survival of Kindness

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry