Sort by

Buddy has logged 42 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Team

Home Team

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gold

Gold

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shadow Puppets

Shadow Puppets

2007
×
★★
Edit this entry  
16
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Movie Trailers: A Love Story

Movie Trailers: A Love Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry